Drakiáda 2012

Jako dobrá kombinace se ukázalo pouštění draků a modelářské soutěže házedel. Každá z těchto činností totiž vyžaduje jiné povětrnostní podmínky a proto ať je jakékoliv počasí, vždy se alespoň jedna ze soutěží vydaří. Zatímco v loňském roce foukal silný vítr a majitelé draků řešili pouze jak daleko a vysoko své „stroje“, s ohledem na blízký les, vypustí, modeláři se pořádně naběhali.

Letos tomu bylo přesně naopak. Oproti loňskému roku se na poli „U cihelny“ sešlo daleko více draků nejrůznějších konstrukcí. Bohužel, počasí se tentokrát postavilo proti. Nefoukal téměř žádný vítr a tak se do vzduchu neochotně vznášely draky ovládané jen fyzicky zdatnými běžci z řad větších dětí a nebo přítomných tatínků.

Naproti tomu modeláři měli ideální podmínky k uspořádání soutěže házedel. Jak se pan vedoucí snažil neuměle vysvětlit všem soutěžícím i přihlížejícím rodičům, organizátoři zvolili formu, který odpovídá regulérním modelářským soutěžím pořádaných Svazem modelářů České republiky. S drobnou úpravou – aby se rychle dostalo na všechny zájemce, počet soutěžních kol se snížil z deseti na tři. A aby byl dojem „oficiální soutěže“ úplný, dosažené výsledky byly zpracovány do „regulérní“ výsledkové listiny, kterou také naleznete na našich stránkách. Ale popravdě řečeno, na výsledcích tentokrát moc nezáleželo. Každý soutěžící obdržel drobný dárek a protože byl skutečně nádherný podzimní den, rozcházeli se všichni po zhruba hodině a půl domů moc spokojeni.

Zdeněk Hykš

Výsledková listina z Drakiády ke stažení zde

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Zdeněk Hykš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *