Vánoční rampouch 2014

Jako obvykle, jsme na začátku prosince vyrazili do děčínské sportovní haly na soutěž halových modelů „Vánoční rampouch 2014“. Hala je to krásná, prostorná, do které se vejdeme i my, co máme problém s kroužením našich házedel. Navíc oceňujeme, že v posledních několika ročnících má tato soutěž rychlý spád, bez dlouhého zdržování, což připisujeme novým tvářím v organizačním týmu v čele s Vítem Privarou.

Abych si ale také trochu rýpnul – strašákem v této hale jsou světelné panely pod stropem haly, které spolehlivě fungují jako lapače modelů. Ten, kdo jednou bude tato světla čistit, si bude moci otevřít modelářskou burzu a nebo několik let soutěžit ve spoustě halových kategorií. Toto ale pořadatelé ovlivnit nemohou. Na druhou stranu bychom se přimlouvali za malou úpravu výsledkové listiny. Chtělo by to seřadit soutěžící podle dosažených výsledků a doplnit povinné údaje o soutěži – třeba jména časoměřičů, sportovní komise a ředitele soutěže. Takhle ani nevíme, komu za tuto soutěž poděkovat.

Starší vedoucí klubu se tentokrát této soutěže z různých důvodů nezúčastnili. Naši výpravu vedl pouze pan Petr Blaschka, který svůj pověstný klid nejspíš přenesl i na své svěřence. Naše děti v hale nelétají špatně, tuto sobotu v Děčíně to ale bylo obzvláště pěkné. Určitě to ale bude také tím, že se v házedlech projevila naše cílená práce s dětmi. Neustále s druhým panem vedoucím hledáme nové materiály a vhodné modely letadel, které pak na naše doporučení děti staví. Uhlíkové kompozity zvládnout nehodláme, protože jsou příliš náročné materiálově i stavebně. Takže jsme nakonec dospěli k modelům polystyrénovým. Co se týče tvaru a velikosti, kupodivu vítězí modely velmi podobné těm venkovním. Ne nepodstatným vlivem je, že s postavenými modely také pravidelně trénujeme v naší hale. A také nám kluci přes léto opět zesílili. A jak to tentokrát dopadlo? Potěšili naši dva nejzkušenější, kteří se již několikátou soutěž přetahují o titul klubového rekordmana mezi žáky. Martin s Petrem mladším obsadili stupně vítězů, ale ani Honza s našim nováčkem Jakubem nezalétali špatně.

Co se týče gumáčků, je to s těmi našimi poslepovanými invalidy trochu složitější. Moc to seřídit neumíme a ani s gumovými svazky si příliš nerozumíme. Asi je to také o štěstí – v sobotní soutěži zvítězil náš Honza, kterého bychom šetrně nazvali naším nejbleskurychlejším stavitelem modelů. Třetí byl Martin, stavitel modelů rozvážný, zatímco Petr, majitel gumáčků nejpreciznějších, se na stupně vítězů vůbec nedostal. A pak se v tom vyznejte. Jak je ale z výsledků vidět, stačí to na rovnocenné létání s našimi soupeři, ovšem pro přechod do seniorské kategorie plné modelářů stavějících a létajících s přímo hodinářskou zručností, by to bylo málo. Naštěstí máme pana vedoucího Blaschku, který na modelech neustále něco nakrucuje, při soutěžích zpovídá soupeře ochotné podělit se o své zkušenosti a vše si pilně poznamenává. Však je jeho zápisníček plný.

Ale abych skončil trochu optimisticky – dosažené výkony se mi moc líbily a jsem na naše děti velice pyšný. Však jsem také, ještě než výprava dorazila domů, obdržel od našich soupeřů jeden pochvalný telefonát. A doufám, že podobných úspěchů dosáhneme 27. prosince i v naší, byť trochu těsnější hale.

Výsledková listina ZDE!

Zdeněk Hykš

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Zdeněk Hykš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *