Nejsevernější házedlo 2017, třetí a čtvrté kolo

Tak se mi ta předpověď, že dva týdny po prvním dvojkole naší soutěže již budeme běhat po holé louce, nevyplnila. Naopak, ještě trochu toho bílého svinstva připadalo. S kolegou jsme provedli praktický pokus, na základě kterého jsme usoudili, že v tomto se „Na pláních u Paťhů“ rozhodně soutěžit nedá. Zároveň nám ale bylo jasné, že odkládání soutěžních termínů je nereálné. Sněhu máme tolik, že ležet tu snad bude ještě v dubnu. A pokud to snad uplave rychleji, upřímně lituji všechny, kdo bydlí blízko větších potoků a řek.

Jak ale zajistit, aby se soutěž konala a soutěžící se přitom zničili co nejméně? Operativně jsme ji přenesli do Lipové „Na pláně U Pytláka“. Což je místní restaurace na konci obce, na kterou navazuje docela slušně velká louka. Několik let dozadu jsme na ní v létě trénovali. Bohužel už nemůžeme, protože loni byla rozorána, takže se tam již létat nedá. Tentokrát ale byly hroudy hrozící minimálně výronem zakryty silnou sněhovou peřinou. Výhodou nového místa je i to, že se nachází zhruba o padesát výškových metrů níže a před větry je docela slušně chráněno okolními kopci (ověřeno loni při vichru, který nám nahoře v Mikulášovicích kradl krabice i s letadly). Navíc nám jeden obětavý tatínek s traktorem upravil uprostřed louky startovací plochu a rozjezdil paprskovitě v předpokládaném směru větru několik kolejí. Nakonec se sluší poděkovat také tomu, kdo má na starosti počasí. Sněhovou záplavu tentokrát vykompenzoval v podstatě naprostým bezvětřím. Ten občasný neznatelný závan větru letící modely daleko nezaháněl, takže soutěžící pro svá éra docházeli zcela v poklidu. I ti nejzdatnější vrhači to neměli dále jak dvacet, třicet metrů.

Hromadný úprk jsme proto zaznamenali až po skončení závodů, kdy hlavně potěr soutěžil o to, kdo bude nejdříve zpátky U Pytláka na tobogánu. V pátek večer zde lipovští uspořádali obdobu letního dřevosochání, totiž ledosochání. A tak vedle zmíněného tobogánu, kde se posléze svezli i odvážní dospěláci z našich řad, jsme mohli odzkoušet iglů a obdivovat se vytvořeným ledovým sochám. A když už jsme byli u Pytláka, nikdo nám nezmrznul, nikdo nic nerozbil (i když některé dosažené výkony byly vedoucími podrobeny zdrcující kritice), pozvali jsme děti na malé občerstvení. Tento závěr soutěže se líbil i zástupcům ostatních klubů, takže náš kolega z Varnsdorfu, pan Bartík navrhnul, abychom zde po pátém a šestém kole provedli vyhlášení celkových výsledků. My proti tomu nic nenamítáme, protože předpověď žádnou radikální změnu ve vývoji počasí neslibuje. Sněhu bude nejspíš dostatek i za čtrnáct dní a tady máme alespoň trochu vyšlapáno. A protože oslovený číšník ochotně nabídl malý salónek pro 25 lidí, bylo dohodnuto. Sejdeme se zde i za dva týdny. Jen žádám všechny aktivní účastníky této akce, aby se modlili za vítr ve správném směru a rozumné síle. Jinak se dnešní pohodička opět změní na tvrdou řeholi.

Výsledková listina ZDE!

Z. Hykš

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Zdeněk Hykš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *