Nejsevernější házedlo 2024 – závěr

Poslední dvojkolo naší soutěže se uskutečnilo v předem stanoveném termínu. Oproti předchozímu ročníku, kdy jsme po řadě odkladů končili až někdy v květnu, jsme letos řešili jediný a ke všemu pouze jednodenní přesun. Což je dobře, protože nyní se můžeme soustředit na další soutěže, především krajské přebory mládeže.

Jak již bylo řečeno, tuto sobotu jsme se sešli v termínu dle kalendáře soutěží SMČR. Počasí nám opět přálo. Sobota byla zdaleka nejkrásnějším dnem v týdnu. Ostatní dny foukalo nebo silně pršelo. Nebo obojí dohromady. Ke startu jsme zvolili naši tradiční plochu, tj. „Větrnou horu“ v dolní části Mikulášovic. Fouká zde sice o něco více než slibují předpovědi a i ty stromy před startovištěm docela zlobí, ale je zde bezpečněji. Zvažovali jsme sice náhradní plochu v Lipové, kde „funí“ o poznání méně a také zde panuje méně turbulentní proudění, bohužel, tuto sobotu vše znehodnocoval směr větru, který by modely těch zdatnějších soutěžících unášel směrem k nedaleké, dost frekventované silnici. Takže jsme zůstali na tradičním místě. Dnes hrozily i sloupy vedení vysokého napětí. Na přání kolegů jsem z pořízených fotografií přestal vymazávat sloupy, ať prý je vidět, jak při závodech „trpíme“. I tentokrát jsme zaznamenali několik srážek.

Soutěž skončila poměrně brzy. Ještě před jedenáctou hodinou se ti nejrychlejší modeláři i se svým doprovodem přesouvali do lipovské restaurace U Pytláka, kde jsme měli rezervovaný salónek. Vtěsnalo se do něj kolem dvaceti účastníků. I k vyhlášení došlo poměrně rychle. Vlivem nejrůznějších okolností nás letos soutěžilo zhruba o pět, šest modelářů méně. Na druhou stranu u některých účastníků z řad mladších a starších žáků byl patrný slibný výkonnostní vzestup. Teď jen to potvrdit na zmíněných přeborech.

Během slavnostního vyhlášení jsem opomenul poděkovat našim věrným časoměřičům. Činím tak alespoň nyní: Havlíčkovi a Pavle Formánku – děkujeme. Vyhlášením výsledků jsme letošní Nejsevernější házedlo ukončili. Jak spočítal Luboš Paťha, byl to ročník třicátý. Skončila také třicetiletá podoba této soutěže. Ještě před jejím začátkem jsem totiž přišel s konstatováním, že (bohužel) nemládneme a dvacet soutěžních letů během jednoho dne je pro nejzdatnější vrhače příliš. Ze zdravotních důvodů letos nelétali tři modeláři a i ti aktivní občas zvládli během jednoho dne pouze jedno kolo. S překvapením jsem zjistil, že o tomtéž uvažují i ostatní kolegové vedoucí. Tudíž nijak neprotestovali proti mému návrhu na reorganizaci naší soutěže. Od příštího roku bychom se setkávali ne třikrát, ale rovnou čtyřikrát, přičemž každý den bychom absolvovali jednu soutěž házedel a jednu vystřelovadel. Děti vystřelovadla milují a v duchu jsem spočítal, že mezi aktivní účastníky by nám toto opatření vrátilo minimálně tři seniory. Ze čtyř absolvovaných kol by se v každé kategorii hodnotily tři nejlepší výsledky. Snad nám to počasí dovolí. Uvidíme, po novu začneme v roce 2025.

Nyní nás čekají dvě halové soutěže. Na tu vilémovskou všechny srdečně zvu. A pak hlavně krajské přebory mládeže. Kluci se chtějí nominovat na MČR a napravit zde určitý loňský výpadek, byť v tuto chvíli ještě nevíme, kdy a kde se tato soutěž uskuteční. Zatím se nikdo o pořadatelství nepřihlásil.

Konečná výsledková listina ke stažení ZDE!

Za LMK Vilémov               Z. Hykš

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Zdeněk Hykš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *