Vilémovská halová soutěž 2013

V poslední době máme s halovými soutěžemi dost velkou smůlu na počasí. V prosinci loňského roku jsme se pro naprosto nesjízdné silnice nedostali do Děčína na „Vánoční rampouch“ a tuto sobotu se spousta modelářů nedostavila pro změnu k nám. Nedorazili kolegové z Terezína a okolí a také početná modelářská skupina z Bílého Kostela. Přes hřeben Krušných hor se k nám od Teplic dopravili Tůmovi, ale jak pravil velitel výpravy, zastavit v té sněhové záplavě, už se nerozjeli. Prorazili i modeláři z Varnsdorfu, byť ti s malým zpožděním, protože zhruba deset kilometrů před cílem pocítili, že i hlavní silnice do Rumburku je v zimě pro míjení dvou vozidel příliš úzká. Zdržení vozidla uvízlého ve sněhové závěji bylo naštěstí jen zhruba půlhodinové. Takže zatímco na naší neoficiální akci v prosinci se ve vilémovské hale sešlo celkem 27 soutěžících, na naši únorovou oficiální soutěž dorazilo šest místních a dvanáct přespolních modelářů.

I tak ale byly k vidění docela hezké výkony. Kategorii házedel (F1N) vládli tradiční účastníci vilémovských závodů, Tůmovi z LMK Suché. Jiří Tůma  zvítězil časem 99,9 s mezi seniory, ale zvláště náš Petr Blaschka poté, co si pro tuto sezónu postavil nový soutěžní model, mu byl zdatným soupeřem. Kategorii starších žáků ovládl poměrně jednoznačně Jiří Tůma mladší. Naši házedláři si musí nejprve zvyknout na nové modely.  Snad budeme v obrovské děčínské hale na konci března lepší. To naše řady posílí i Honza Novotný, který, doufejme, potvrdí výrazné zlepšení mezi „venkovními“ házedláři také v hale. Snadné to měl mladší žák Honza Weisgerber, který zůstal ve své věkové kategorii osamocen. V soutěži házedel se nakonec představilo deset soutěžících.

Přestávku mezi vyhlášením výsledků kategorie F1N a začátkem soutěže gumáčků jsme vyplnili ukázkou několika zajímavých halových modelů letadel. Nejprve to byli naši nejmladší Petr Blaschka a Martin Hájek, kteří předvedli své rádiem řízené elektrolety. Jsou to sice jednoduché školní modely původně určené k „venkovnímu“ létání, ale kluci se s nimi v pohodě vešli i do naší malé tělocvičny. Poté následovali varnsdorfští Jan Pecinovský s Vladimírem a Albertem Svobodovými. Ti předvedli několik letů s modely kategorie „Halový UŠ start“. Všichni tři pánové k nám přijeli v té venkovní slotě jen kvůli této předváděčce, za což jim moc děkujeme. Doufáme, že takto vyplněná přestávka se jedinému a našemu věrnému divákovi, panu Petru Falcovi, líbila.

V kategorii gumáčků (A6) se prezentovalo celkem patnáct soutěžících. V seniorské kategorii jsme tentokrát neměli na varnsdorfské modeláře. Trio Pavel Formánek, Standa Rudínský a Evžen Belo již spoustu let patří mezi naši modelářskou špičku. Ale zatímco tito modeláři v klidu připravují své modely na další start, náš jediný účastník mezi seniory, pan vedoucí Blaschka musí dělat pořádek mezi našimi svěřenci: „Pane vedoucí, kde je naviják? Pane vedoucí, nevíte, kde mám letadlo? Pane vedoucí, vono se to nějak zlomilo!“. A zatímco druhý, choleričtější pan vedoucí, se raději věnuje organizaci závodů, nebohý Petr navazuje nové svazky, řeší kam se ztratilo lepidlo a nebo sundává jindy apatické modeláře z hrazdy. Přitom všem se ještě snaží připravit se na svůj vlastní let. Kdo někdy vedl malé děti, ví o čem hovořím. Mezi mladšími žáky nám to nandal Vojta Hofman z Varnsdorfu a až druhý byl náš Honza Weisgerber. Ve starších žácích zvítězil zkušený Adam Trojan, na druhém místě se umístila Lucka Raichartová a třetí byl Petr Blaschka mladší.

Škoda, že se nedostavili zmínění modeláři z Bílého Kostela a Terezína. Připraveni jsme byli na daleko větší účast. Vítězové obdrželi hodnotné ceny a drobností jsme odměnili i modeláře mimo stupně vítězů. Snad nám bude příští rok příroda více nakloněna. A pozor! Letos poprvé se naše předvánoční soutěž zařadila do kalendáře oficiálních soutěží SMČR. Přijeďte všichni, budou výkony do žebříčku!

Výsledková listina z Halového Žuchu zde!

Za LMK Vilémov             Z. Hykš

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Zdeněk Hykš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Vilémovská halová soutěž 2013

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *