Halový Žuch 2014

Přestože naše sportovní hala prochází rozsáhlou rekonstrukcí, díky dobře zvolenému plánu prací došlo jen na velmi krátkou dobu k přerušení pravidelně pořádaných sportovních akcí. Tudíž i my jsme mohli uspořádat v obvyklém termínu naši soutěž halových házedel a modelů kategorie A6 poháněných gumovým svazkem. Přestože nejsme závislí na počasí, přáli jsme si, aby bylo hezky, což je záruka, že se dostaví i modeláři ze vzdálenějších míst naší země. Přání se nám splnilo, takže jsme opět mohli přivítat kolegy z Teplic, Karlových Varů a z opačného směru modeláře z Liberce nebo Bílého Kostela.

Soutěž tradičně začíná kategorií F1N, tedy halových házedel. Soutěží všichni najednou, bez rozdílu věku. Létá se ve třech trojkolových blocích. Přestože na nikoho netlačíme, má tato kategorie rychlý spád a obvykle jsme během jedné hodiny hotovi. Během následující půlhodiny pak proběhne zpracování výsledků a vyhlášení nejlepších házedlářů. O vánočních svátcích jsme měli jedinou žákovskou kategorii. Nevím, proč jsme tehdy tak rozhodli, ale alespoň v této silové kategorii to není „fér“ vůči těm nejmladším. Z lakoty to určitě nebylo. Tedy spíše nějaký organizační zádrhel. Letos jsme se proto vrátili k původnímu členění soutěžících na mladší žáky, starší žáky a seniory. Junioři se téměř nevyskytují. Zařadili jsme je proto mezi dědky a vyhlásili toho nejúspěšnějšího.

Po vyhlášení výsledků házedel následuje soutěž kategorie A6. Opět létají všichni najednou, bez věkového omezení. Časoměřičů máme dostatek, do vzduchu se také všichni vejdeme, takže jediným omezením bylo dolétat ve stanoveném tříhodinovém limitu. Což se nakonec všem bez problémů povedlo, přestože jsme i na děti byli přísní a předepsali jim šestikolovou soutěž. Pohled do výsledkové listiny mě naplňuje uspokojením, protože úplně všichni dosáhli alespoň dvou letů, které „za něco stály“. Můžete se přesvědčit sami, výsledková listina z těchto závodů je vám k dispozici.

Na závěr ještě několik poznámek:

Vilémovští, jak slíbili na konci loňského roku, představili novou kolekci házedel z tvrzeného polystyrenu. Což se projevilo pozitivně na  dosažených výkonech. Všichni se moc těší do děčínské haly, kde se budou moci se svými stroji ještě více rozmáchnout.

Opět se potvrdilo, že vilémovským dětem moc nevoní gumáčky, které létají, jak dávají občas najevo, pouze z donucení. Proto provozovaly pouze starší, dost olétané modely, které se dostaly pod střechu naší haly jedině díky silnější gumě nezištně poskytnuté našim ideovým vůdcem, p. ing Bartíkem. Pan Bartík je modelářský patriot a je mu vcelku jedno, jestli zrovna pomáhá svým, vilémovským a nebo úplně přespolním modelářům. Máme ho proto rádi a zato mu alespoň na letišti některé vyděšené svěřence z jeho početného mládežnického týmu natáčíme proti větru.

Doufejme, že tradicí se stalo opětovné otevření bufetu, ve kterém veškeré modelářské potřeby (tyčinky, bramborové lupínky, čaj, kávu, pivo, grog apod.) nabízela paní Blaschková. Za nejlepšího zákazníka byl tentokrát vyhlášen Jirka Schieferdecker, kterému za to asi udělíme čestné členství v našem klubu. Byť karlovarští modeláři, kteří dlouho čekali, než se Jirka s námi všemi důkladně rozloučí a nasedne do jejich automobilu, na to mají asi trochu jiný názor.

A na podporu pozvánky na prosincovou soutěž uvádím, že díky výše uvedené rekonstrukci je nyní v naší hale daleko tepleji a téměř bez průvanu, který v minulosti zaháněl vypuštěné gumáčky na balkon. A i kdyby se tak stalo nyní, modely spolehlivě vrací řada diváků, která si tentokrát našla cestu na naši soutěž. Zdůrazňuji také, že ve vilémovské hale pod stropem nevisí jediný uvízlý model. Slibujeme též, že startovné bude opět „lidové“.

Výsledková listina ke stažení ZDE!

Z. Hykš

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Zdeněk Hykš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Halový Žuch 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *