Jarní Mladoboleslavská 2016

Po kulturně společenské stránce akce zdařilá, po stránce sportovní nikoliv. Již několik dní foukal velice silný vítr a předpovědi tvrdily, že v sobotu 8. května tomu nebude jinak. Varnsdorfští modeláři, se kterými jsem tuto situaci předem konzultoval, celé závody rovnou odtroubili. Sílu, směr větru a s nimi spojené komplikace odhadli zcela přesně. Já se proto pokusil změnit při páteční schůzce cíl sobotního výjezdu. V Litoměřicích pořádal Pepa Kubeš halovou soutěž. Byl jsem ale přehlasován, takže nakonec jsme vyrazili dle plánu do Boleslavi. Hlavním tahákem totiž byla návštěva leteckého muzea Metoděje Vlacha. I já se na něj těšil a tak jsem příliš neprotestoval.

Ještě kousek za Českou Lípou to vypadalo, že možná budeme mít štěstí. Vítr se zdál být docela mírný, ovšem na úrovni Doks již ohýbal stromy. No a po vystoupení z aut na letišti v Mladé Boleslavi to bylo všem hned jasné. Jde se do muzea. Škoda, protože pořadatelé se na soutěž dobře připravili. Milé byly i volné vstupenky do muzea, které jsme od pořadatelů obdrželi. Samozřejmě jsme je všichni využili. Mezi exponáty jsme strávili dobré dvě hodiny a pak jsme ještě s kolegy z ostatních klubů chvíli klábosili v místním baru. S Petrem jsme se shodli, že to stálo zato. Během závodů pořád s něčím pospícháme, staráme se o kupu dětí a s ostatními stačíme nanejvýš sem tam prohodit nějaké to slovo. Modeláři jsou vesměs příjemní, féroví lidé a proto mezi nimi máme spoustu kamarádů. Ocenili jsme proto, že tentokrát jsme s nimi mohli v klidu pohovořit, vyměnit si zkušenosti a i trochu zavzpomínat.

Poté se naše výprava rozdělila na dvě části. Jeden vůz byl obsazen počítačově závislými dětmi, zatímco ty méně šťastné, které se do vozu č. 1 již nevešly, musely s námi na hrad Houska. Ale myslím, že na Housce se nakonec líbilo všech účastníkům, nejenom nám vedoucím. Takže nakonec docela příjemný výlet.

Z. Hykš

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Zdeněk Hykš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Jarní Mladoboleslavská 2016

 1. Koukám že asi začnu chodit.To je samej výlet a žádný závodění…Dřív se lítalo za každého počasí kromě pořádné prutrže mračen…No asi jiná doba…:-)

  • Ahoj Lůďomíre,
   obvykle, když vyrazíme na soutěž, tak i létáme. Tady se ale sešlo několik nepříznivých faktorů. Na Jarní větrné to opravdu nešlo. Jistě vzpomínáš na naše létání na nudli pod Dlouhou mílí. Tak proti ploše v Drahoticích vypadá tahle louka jako skvělá letová plocha. No a v Mladé Boleslavi nás zradil vítr. I když silně funělo, panoval zde čilý letecký ruch. Náš každý let by šel přímo přes plochu. Je to jako by našim čutálistům při divizním utkání přímo přes střed hřiště vedla frekventovaná silnice na Poustevnu. Děti mám sice rád a udělám pro ně leccos, ale zavřít se kvůli srážce některého z našich svěřenců se startujícím, či přistávajícím érem nemám v úmyslu. A kdo by překonal toto nebezpečné území, čekala by ho prémie v podobě přistání v nové zástavbě, kde nemají modeláře příliš rádi. Jednou dokonce padla zmínka i o střelbě do letícího modelu.
   Co se týče Tvého létání, není to žádný problém. Již jsme Tě několikrát lákali. Mistrovská házedla máš stále připravena, protože jsme je uhájili před mnohými zájemci, včetně loudilky z řad Tvého příbuzenstva. I nějakou A3 pro Tebe jistě najdeme.
   Zdraví Tě Z. Hykš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *