Předsilvestrovské polétání 2018

Tak a skončila nám další soutěžní sezóna. V sobotu, kolem půl jedné, jsme v klubovně naložili letadla i s vybavením nezbytným pro pořádání soutěže a vyrazili k nedaleké sportovní hale. Ačkoliv do otevření haly zbývalo ještě nějakých deset minut, překvapilo nás téměř zaplněné parkoviště. První chvíli jsem si myslel, že spolu s naší soutěží se v hale koná nějaké soustředění sportovců. Ale nekonalo. Všechna ta spousta aut se skutečně týkala našeho Předsilvestrovského polétání. Spolu se záplavou přespolních modelářů na nás čekali nejenom naši čtyři starší žáci a junioři, ale také všech pět nováčků. Otevřeli jsme proto rychle halu a vyhlásili trénink házedel. Vlastní soutěž byla zahájena dle plánu, tj. ve dvě hodiny odpoledne. K soutěži se nám do této kategorie přihlásilo celých dvacet sedm zájemců. Zvláště pak potěšilo, že jen v žákovských kategoriích jsme zaregistrovali dvanáct soutěžících. Rovným dílem jsme se o ně postarali my a varnsdorfští. A nejen to. Přestože většina z těchto dětí se halové soutěže zúčastnila poprvé, létalo jim to moc hezky. Tak teď jen hlavně vytrvat. To junioři, výhradně z našich řad, dlouho hledali formu z předchozích soutěží. Nějakou nakonec našli, ale příliš velká sláva to nebyla. Vilémovští senioři také nezářili. Spíše se svými výkony vyrovnali juniorům. Jak kdo létal, samozřejmě zjistíte v přiložené výsledkové listině.

O přestávce vystoupili varnsdorfští modeláři s ukázkou halových upoutaných modelů letadel. Jmenovitě Láďa Svoboda, který předvedl krásnou akrobatickou sestavu. Několik odvážlivců z řad soutěžících, ale i diváků, si, samozřejmě v jednodušším podání, mohlo „létání do kruhu“ vyzkoušet také.

Po této ukázce a vyhlášení výsledků v kategorii házedel, jsme zahájili soutěž gumáčků A6. Rovněž v této kategorii soutěžící zaplnili celý arch startovní listiny. Přihlásili se nám tři mladší žáci, dva žáci starší, čtyři junioři a osm seniorů. Ze zkušeností z dřívějška víme, že sledovat více jak tři soutěžící najednou, není v naší malé hale nic jednoduchého. Když k tomu připočteme povolený trénink, chvílemi bylo ve vzduchu docela těsno. Ale zvládli jsme to. Zhruba 15 minut před ukončením soutěže měli všichni odlétáno. Také zde byly rychle spočítány výsledky, vypsány a předány diplomy. Poděkovali jsme všem soutěžícím za velkou účast, pěkné výkony a pozvali je na další akci, kterou bude únorový Halový Žuch. S kolegy z okolních klubů se ale uvidíme daleko dříve. Vlastně hned příští víkend, kdy zahájíme již dvacátý šestý ročník soutěže „Nejsevernější házedlo“.

Pak jsme se začali balit. Máme vždy velkou radost, když se soutěžícím nechce domů. I dnes se u baru s obětavou paní Blaschkovou vytvářely hloučky modelářů, kteří ochutnávali četné nabízené laskominy. Starší „neřidiči“ samozřejmě zkusili i něco ostřejšího. Odjezd posledních opozdilců se konal dlouho po devatenácté hodině. Zamknuli jsme halu a přesunuli se zpět do naší klubovny. Halové modely byly uloženy v přepravních krabicích na skříně. Příští pátek si připravíme venkovní házedla a druhý den půjdeme na to. Na rozdíl od varnsdorfských žáčků, kteří již mají s „venkovními“ soutěžemi více zkušeností, to pro našich pět nováčků bude další premiéra. Uvidíme, jak se jim bude dařit. Pokud tedy počasí dovolí, uvidíme se s mnohými z vás v sobotu 5. ledna na soutěžní ploše v dolní části Mikulášovic.

Výsledková listina ZDE!


Z. Hykš

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Zdeněk Hykš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Předsilvestrovské polétání 2018

  1. Ahoj ,moc se my to líbilo ,je vidět že se už dostáváte mezi špičku i v hale. Jen tak dál přátelé i když jsem nevydržel do konce soutěže tak můžu říct že to bylo fakt moc pěkný i ta přestávka vyplněná ukázkou upoutaných modelů…Všem vám přeju Krásný nový rok 2019, hodně soutěžních úspěchů a taky hodně zdraví a podpory Obecního úřadu a všech sponzorů…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *