Vánoční rampouch 2018

Přestože se při prvním tréninku s halovými házedly jevili naši nováčci velmi dobře, po zralé úvaze jsme je nechali doma. Odházeli by si svá házedla a pak by se při soutěži gumáčků jenom nudili. Pochlubíme se jimi až při naší soutěži Předsilvestrovské polétání. I tak ale do Děčína odjížděla dvě až po střechu naplněná auta. Radost nám totiž udělali naši junioři, kteří v plném počtu vyrazili s námi. Přesto, že jsme je předem varovali, že budou soutěžit společně se seniory. V tomto ohledu si náladu spravil junior Michal, který až na místě zjistil, že je ještě tři týdny starší žák. Ostatní se statečně pustili do souboje s naší házedlářskou elitou. Michal, o hlavu až dvě vyšší jak jeho soupeři, vybojoval druhé místo. Zbytek výpravy se na stupních vítězů neumístil. Výkony ale tak špatné nebyly a umístění ve výsledkové listině také ne.Po tradičním občerstvení v místní restauraci „vypukla“ soutěž v kategorii A6. Michal opět bodoval, my ostatní méně. Létalo to nějak hůře. Naše kritérium úspěšnosti je let delší jak tři minuty. Což se příliš nedařilo. Na druhou stranu se moc modelů až pod střechu nevyšplhalo, takže náš pan vedoucí vyzbrojený tyčí pro vyšťourávání uvízlých modelů byl téměř bez práce. „Taky dobře“.Samozřejmě každý úspěch se počítá, protože se jím můžeme pochlubit před našimi sponzory, současně ale oceňuji přístup našich juniorů. To je snad poprvé, co s námi vyrazili a hned v plném počtu. Dříve bylo běžné, že po skončení základní školy naši svěřenci opustili klub a už jsme je nikdy neviděli. Pokud kluci splní slib a budou s námi objíždět halové soutěže a občas vyrazí i do terénu, budeme moc rádi.

Domů jsme vyrazili za světla a pěkného počasí. Cestou se ale zatáhlo a kus za Labem začalo mrholit. Vykládka proběhla už za hustého deště. Začala, pro poslední roky, typická zima. Tak na shledanou 29. prosince u nás ve Vilémově. Doufám, že přespolním modelářům to nebude cestou k nám moc klouzat.

Výsledková listina ZDE!

Z. Hykš

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Zdeněk Hykš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *