Nejsevernější házedlo 2019 – Třetí a čtvrté kolo

Sláva, konečně se létalo! Po dvou odkladech nás počasí odměnilo těmi nejlepšími možnými podmínkami. Zpočátku sice bylo trochu chladněji, ale sluníčko postupně ohřívalo vzduch až na polední nulu, takže ani časoměřiči příliš netrpěli. A k tomu foukal vítr od jednoho do tří metrů za vteřinu, který vyhovoval úplně všem. Nejmenším házedlářům pomáhal při výhozu. Ti nejlepší se sice trochu prošli, ale protože po nedávné oblevě téměř celá sněhová nadílka uplavala, chůze pro modely nebyla nijak obtížná. Létalo se hodně daleko, ale pokud vím, na porostu ohraničujícím naši soutěžní plochu za celou dobu uvízl jediný model. Kolega Petr ráno přibalil dlouhou teleskopickou tyč v předtuše, že ji dnes někdo použije. Povedlo se, Standa se vrátil s tyčí i modelem spokojený, že nemusel provádět obvyklé disciplíny jako je vrh klackem, či šplh do koruny stromů.

Začali jsem létat hned po slavnostním nástupu. Ze začátku byl sice frmol, protože se nám na startovišti hlásila spousta malých špuntů. Z obou klubů, toho varnsdorfského i našeho vilémovského, se jich přihlásilo hned deset. Na varnsdorfských bylo vidět, že již několik soutěží absolvovali. Naši modeláři, když nepočítám krátké podzimní seznámení se s házedly na louce za klubovnou, drželi své modely v ruce poprvé. Dnes tedy zvítězila konkurence, ale přesto jsme byli s výkonem našich svěřenců spokojeni. Určitě nás nikdo nezklamal. A věříme, že se chlapci budou soutěž od soutěže zlepšovat. Zatímco žáčků soutěžilo k naší potěše spousta, z juniorů se dostavili pouze věrní Míla a Honza. Máme sice v klubu další dva, ale dohodli jsme se, že se budou účastnit halových soutěží, zatímco venku si dají oddych. Podobné je to zřejmě i ve Varnsdorfu. Doufáme, že v příštích kolech dorazí ještě někdo, abychom měli komu předat připravené medaile. Mezi seniory je zatím nejlepší Standa. Ostatní ale příliš nezaostali. O místa na stupních vítězů ještě bude velký boj.

Soutěž jsme ukončili těsně před dvanáctou hodinou To už se někteří mlaďoši doma ládovali obědem. Rozloučili jsme se doufajíc, že příští týden bude podobné počasí a my budeme moci absolvovat dvakrát odložené první a druhé kolo. V tuto chvíli to vypadá znovu na Mikulášovice. Závěr soutěže by pak měl proběhnout druhého února. Kde se bude létat, nevíme, ale docela určitě si opět zarezervujeme salónek a výsledky vyhlásíme v lipovské  restauraci U Pytláka.

Vilémovští a mikulášovičtí modeláři měli pro zbytek víkendu volno, zatímco varnsdorfští zamířili druhý den do Liberce na Severní ligu házedel.

Výsledková listina ZDE!

Z. Hykš

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Zdeněk Hykš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *