Nejsevernější házedlo 2023 – závěr

Tak jsme konečně hotovi. Ale dalo nám to zabrat. Poslední dvojkolo jsme podle plánu měli absolvovat v sobotu 4. února. Jenže vlivem nejrůznějších událostí se nám to povedlo až o celých čtrnáct týdnů později. Možná s malou nepřesností, ale mělo by platit, že za těch čtrnáct odkladů mohou:

  • 5x start na jiné leteckomodelářské soutěži (dvě halové soutěže – stejně foukalo, dva krajské přebory + Varnsdorfská jarní)
  • 1 nebo 2x jiná modelářská akce
  • 1x nepřítomnost jednoho z hlavních pořadatelů.

To znamená, že zbytek, tj. šest až sedm odkladů má na svědomí mizerné počasí. To si letos opravdu zařádilo. Odklady provázel silný vítr a většinou to bylo i s vodou. Ale protože Nejsevernější házedlo je „výběžková“ akce, které se účastní pouze modeláři z nejbližšího okolí a se kterými se můžeme snadno domlouvat telefonem, nelámali jsme to před koleno a trpělivě odkládali. Vrátit domů děti ze soutěže mokré a nastydlé, tak nám je příště maminky už nepůjčí. Vše se nám znovu hezky sešlo až v sobotu 13. května – bylo krásně, alespoň v první polovině soutěže svítilo sluníčko a foukal jen slabý vítr. Takže když to shrnu, letos jsme soutěžili na sněhu, na loňské trávě a nakonec mezi pampeliškami. Ale už se v tom nebudu patlat a kritiku letošního počasí ukončím.

Ti, kteří tuto sobotu do Mikulášovic dorazili, si hezky zalétali. Několika maximálních časů vedle seniorů dosáhli i naši junioři a žáci. Jen ty sloupy a dráty vysokého napětí překážely. Naražených náběžek házedel bylo až moc. Ale další provozování svých modelů podle mě čeká všechny házedláře až na modelářském táboře, takže mají spoustu času na opravu. Létalo to tak daleko, že ti nejzdatnější končili závody až kolem půl jedné. To už se ostatní v lipovské restauraci, kde jsme si již poněkolikáté rezervovali malý salónek, krmili hranolky a jinými dobrotami. Pořadatelé dorazili před jednou hodinou. Protože ale výsledky zpracovávali ještě během těchto závodů, vypsali pouze diplomy a přistoupili k vyhlášení celkových výsledků. Diplomy jako obvykle zajistil Luboš Paťha za mikulášovický klub, varnsdorfští a Vilémováci dodali ceny jedlé i nejedlé. Diplomy obdrželo všech osmnáct letošních soutěžících. V žákovských kategoriích se dostalo nejenom na tři nejúspěšnější. Malou pozorností jsme ocenili i modeláře mimo stupně vítězů. Mimo jiné to byly pro každého dva již sestavené modely házedel. Snad nejmladším žáčkům budou vyhovovat. Uvidíme, jestli se s nimi na některé příští soutěži objeví.

Pak jsme všechny pozvali na příští rok, na jubilejní, třicátý ročník. Doufejme, že k nám tentokrát bude počasí milosrdnější. No a pak jsme se už rozjeli domů. S tím, že co se týče „venkovních“ soutěží, máme pro toto pololetí konečně splněno.

Výsledková listina ZDE!

Za všechny pořadatele Z. Hykš

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Zdeněk Hykš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *