Mistrovství České republiky mládeže Kožlany 2016

Právě dorazila výsledková listina. Můžeme proto ohodnotit vystoupení našich žáků a juniorů. Až na Michala jsou naši svěřenci zkušení účastníci těchto závodů. Moc dobře vědí, že se zde setkají se zcela jinými soupeři než při řadových soutěžích a nebo krajských přeborech mládeže. Kluci nejsou špatní modeláři, něco jim ale chybí. Myslím si, že vím co. Chtělo by to přitlačit trochu při stavbě modelů, protože při našich schůzkách v dílně panuje až příliš pohodová atmosféra. A také by bylo potřeba více trénovat. Letos jsme si s pány vedoucími slíbili, že tentokrát proběhnou prázdniny jinak, než v předchozích letech. Budeme chodit poctivě do kroužku a když se nás sejde dostatečný počet a bude hezké počasí, pojedeme do Lipové trénovat. Bohužel, zatímco vedoucí měli o prázdninách téměř stoprocentní účast, některé kvalifikanty na MČR jsme viděli až první týden v září. Takže trénovalo se jen při Žuchu a Mikulášovickém házedlu, což je málo. Ostatně ta nevylétanost byla při sobotních závodech vidět. Myslím, že kluci si nyní říkají totéž. Tak jen, aby jim brzy neotrnulo a vše se nevrátilo do starých kolejí.

Dost bylo kritiky, je čas i trochu chválit. Kluci bojovali až do konce. Honza Weisgerber byl příliš přemotivovaný, takže se mu vůbec nepovedla kategorie házedel. Ale nevzdal to. V A3 se sice v sobotním poťouchlém počasí také nekonalo žádné maxo, ale i když Honza vypadal velmi nespokojeně, nám se jeho vystoupení líbilo. Příští rok bude mít ještě jednu šanci na žákovský reparát a když budeme o příštích prázdninách pilně trénovat………. Naopak na poslabší výkony z Mikulášovického házedla zapomněl Michal Jiřinec. V házedlech samozřejmě nemohl konkurovat specialistům, ale na jeho vrhačské schopnosti to bylo dobré. V kategorii A3 létal také hezky. I proto, že jsme přivedli k rozumu jeho model Špaček a nemuseli jsme si při těchto vrcholných závodech dělat ostudu s Ginem. A když o příštích prázdninách trochu potrénujeme …….. Na závěr jsem si nechal našeho juniora Petra Blaschku. Měl s námi vyrazit i obhájce loňského titulu v kategorii A3, Martin Hájek, bohužel od středy ležel doma s horečkami. Takže Petr zůstal sám. Juniorů se příliš neschází. V kategorii F1H stačilo dokonce jen klouznout a třetí místo bylo doma. Což by bylo samozřejmě nesportovní. Petr se moc snažil, přesto byly jeho dva vleky doprovozeny jedovatými poznámkami Blaschky staršího. Nebylo to razantní vystřelení, dokonce ani vystřelení decentní, po kterých voláme. Vypuštění do klidu na takových závodech praktikovat nelze. I v A3 jsme podobným způsobem „zazdili“ dva lety. Zvláště mrzel poslední let, po kterém jsme byli přesvědčeni, že bedna je beznadějně ztracena. K našemu údivu kazili i soupeři, takže i v malých větroních nám zacinkalo. Příště už takové štěstí mít nemusíme. Nedá se nic dělat, měli bychom příští prázdniny alespoň trochu potrénovat ……..

Ještě pár slov k této soutěži. Okolnosti nás donutily vyrazit až v sobotu ráno a týž den se domů i vrátit. Náročné to bylo hlavně pro řidiče současně zastávající funkci klubového manažera. Slabší povahy vstávaly v půl čtvrté ráno, dobrodruzi až po páté. Směrem na Plzeň jsme odstartovali přesně v pět. V Jesenici jsme poslali SMS zprávu našemu zástupci, panu ing Bartíkovi, že dorazíme kolem čtvrt na devět. Doufám, že si tuto SMS přečetl alespoň večer v ubytovně. Počasí nic moc, ale jak poznamenal hlavní pořadatel, p. ing Kornatovský, lepší na skladě nebylo. Nakonec to bylo docela pěkné, byť dost nestálé počasí. Těch pár drobných přeháněk se nepočítá. A že mohlo být daleko hůře. Během závodů jsme pozorovali, jak nás v bezpečné vzdálenosti od letiště míjely silné dešťové přeháňky a regulérní liják valící se směrem na jih, který jsme cestou domů potkali v Ústí nad Labem, nám již také nemohl uškodit. Takže paráda. Dík zaslouží pořadatelé nejenom za výběr počasí, ale i za organizaci celých závodů. Vše klapalo přesně jak mělo. Byli jsme v Kožlanech již čtyřikrát a vždy to byly bezproblémové závody. Abych ale nekřivdil pořadatelům předchozích mistrovství. Ještě jsme nezažili zkažené přebory. Bude to nejspíš tím, že se pořadatelství ujímají „tahouni“ typu našeho Pepy se zkušenými pomocníky ochotnými přiložit ruku k dílu. Takže Západočeši, ještě jednou – díky.

Výsledková listina ZDE!

Z. Hykš

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Zdeněk Hykš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *