Předvánoční polétání 2022

Týden po Vánočním rampouchu jsme ve vilémovské sportovní hale uspořádali naše Předvánoční polétání. Škoda, že se tentokrát dostavilo tak málo soutěžících. Ze spřáteleného LMK Varnsdorf dorazili tři senioři plus jeden žák, pak děčínský Víťa Privara, z Kladna Pepa Kubeš a Teplic Jirka Tůma. S Vilémováky to bylo dohromady čtrnáct soutěžících. Přemýšleli jsme, proč tak málo. Snad to zavinila vlna respiračních onemocnění. Vždyť i my jsme na poslední chvíli prováděli korektury ve startovní listině. A možná se někteří modeláři zalekli té sněhové nadílky, která postihla téměř celé Čechy. Říkám téměř, protože naše letité zkušenosti hovoří o tom, že když sníh přichází z jihu, zbytky sněhu z mraků obvykle vyklepou Lužické hory, takže u nás spadne pár vloček. Konkrétně v týdnu před sobotní soutěží to byly tři centimetry. A pokud to k nám automobilisté vezmou hezky podél Labe, mají jistotu, že dorazí v pořádku. V rámci lobbingu pro Halový Žuch 2023 nesmím ještě opomenout krásné teplo, které v hale panovalo a jako obvykle bohatě zásobený bar paní Blaschkové. Tak nezapomeňte a v únoru přijeďte.

K vlastní soutěži – menší počet soutěžících se naštěstí neprojevil na kvalitě. S výkony Vilémovských dětí v kategorii házedel jsme byli docela spokojeni. A podobně jako o týden dříve v Děčíně, bychom ocenili trochu lepší časy v gumáčkách. To v obou seniorských kategoriích se do poslední chvíle odehrával napínavý souboj o stupně vítězů. Často o nich rozhodovalo jen pár vteřinek.

Soutěž skončila o něco dříve, čehož jsme využili k diskuzi s kolegy u baru. Zahrádkáři se ještě jednou vrátili k letošní úrodě, navzájem jsme si porovnali krevní tlak, vyměnili zkušenosti s předepsanými léky, ale hlavně se věnovali příští modelářské sezóně. Rozehnali nás až netrpěliví řidiči automobilů.

Výsledková listina k nahlédnutí ZDE!

Za LMK Vilémov               Z. Hykš

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Zdeněk Hykš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *