Přebor mládeže Královéhradeckého kraje

Náš v pořadí třetí krajský přebor. Obvykle nám ke splnění naplánovaných postupů na MČR stačí přebory dva – Středočeský a ten náš. Královéhradecký máme v záloze jako rezervu. Letos nastaly menší komplikace. Jirka v kategorii F1H a Šimon v házedlech nezalétali tak, jak si sami představovali. Byť si postup zajistili umístěním na stupních vítězů našeho chabě obsazeného přeboru. Nejhůře dopadl Ivan v kategorii F1H, který při prvním vleku v České Lípě nakřápl jeden model a u druhého pak zjistil, že mu nefunguje časovač. Bylo proto rozhodnuto, že do „Hořic“ vyrazí jeden vůz, ve kterém bude Ivan doplněný zájemci o kvalitní trénink z řad již postupujících. U Šimona se to nepovedlo, protože v týdnu před Domoslavicemi ochořel. K odjezdu se tak vedle Ivana dostavil pouze Jirka, který obvykle využije každé příležitosti si zalétat. A co oceňujeme zvláště, je jeho rozhodnutí, že si postup v F1H vybojuje výkonem a ne umístěním. Za vedoucí pak musím zdůraznit, že tato akce nebyla pouze honbou za postupy. Dlouho dopředu druhý pan vedoucí Petr Blaschka zdůrazňoval, že jsme „u Šaflerů“ již dlouho nebyli a neviděli se s kolegy z místních klubů. Tudíž bychom letos měli vykonat zdvořilostní návštěvu. A také jsme očekávali bohatší účast mladých modelářů ze silných oddílů (Kopidlo, Mladá Boleslav….), se kterými jsme chtěli porovnat svoje síly. Litujeme jen, že nás nebylo více.

Takže v neděli 21. dubna brzy ráno vyrazil směrem na Hořice jeden vůz se dvěma vedoucími a dvěma soutěžícími. Přes drobné problémy s ranním vstáváním jsme do Domoslavic dorazili ještě před nástupem soutěžících. Vítr, který postupně sílil, foukal nejprve do tří metrů, abychom na konci soutěže naměřili 5 – 6 m/ sec. Však také pořadatelé v posledních dvou kolech zkrátili soutěžní lety kategorií F1H a F1G o dvacet vteřin. I tak se děti pěkně proběhly. Modely při „maxech“ dopadaly daleko od startoviště, často za železniční trať a     nechybělo prý také překonávání potoku. I my si odzkoušeli, jaké to je přebíhat železniční násep. Kluci dali na naši radu a tentokrát nechali doma svá milovaná házedla. U obou chlapců jsme hlavní kategorii F1H doplnili druhou větroňářskou, tj. A3. Během soutěže jsme zaregistrovali několik slabších letů, ale celkově jsme byli spokojeni. Jirka si vylepšil osobní rekord v „A trojkách“ a již jen tři vteřiny mu chybí k vytouženým 300 vteřinám. Ivan, ač junior, dospěl ke kategorii F1H až teprve nyní, takže oněch 410 sekund, bylo jeho ustavujícím osobním rekordem. Podle předpokladu se ve větroních sešla kvalitní konkurence, se kterou jsme se mohli poměřit. Nejlepší jsme nebyli, ale určitě jsme nezklamali. Ve všech čtyřech přihlášených kategoriích se kluci umístili na stupních vítězů. Nálada v družstvu byla výborná a tak si pan vedoucí po vyhlášení zahrál na politika zviditelňujícího se na úkor úspěšných sportovců. Pak jsme se rozloučili, zajeli si do nedaleké prodejny pro Hořické trubičky a vrátili se domů. V půli cesty přibyla ještě fotografie zasněženého Ještědu dokumentující, jaká byla tento den velká zima. Nedělní silnice byly poměrně prázdné, takže již kolem šesté hodiny ohřívaly maminky oběma klukům pozdní oběd. Jestli vyrazíme toto pololetí ještě na poslední soutěž, tj. Mladoboleslavskou jarní, necháme opět na dětech. Poradíme se při páteční schůzce.

Výsledková listina ZDE!

Za LMK Vilémov               Z. Hykš

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Zdeněk Hykš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *