Nové zprávy

Po několikatýdenním přerušení jsme v pátek 29. května znovu obnovili činnost našeho leteckomodelářského klubu. S čestným prohlášením v ruce se před ubytovnou firmy Stap, kde máme své sídlo, sešli všichni naši členové. Sice jsme měli v průběhu nucené přestávky od rodičů zprávy, jak se dětem po ostatních modelářích stýská, přesto stoprocentní účast potěšila. Informaci o znovuzahájení provozu v klubu jsme chvíli pozdrželi, protože jsme si s ostatními vedoucími chtěli ověřit, zda se nám do klubu opravdu vrátily trochu jiné děti. Zatím ano. Uplynuly již čtyři schůzky, při kterých se sice dost klábosí, ale také konečně i staví. Což je dobře. Ona dlouhá přestávka nás totiž dost zdržela a tak budeme mít plné ruce práce, abychom do MČR stihli dokončit nový model A3, kterým je Jiránkovic Pionýr ze stavebnice kolegy Budaie.

Druhá zpráva je bohužel smutná. Osmnáctého června nás navždy opustil pan Ludvík Třešňák. Otec našeho prvního úspěšného modeláře, Luďka Třešňáka. Spolupracovali jsme s ním hlavně v prvních letech naší existence pod hlavičkou Svazarmu. Později jsme se sice osamostatnili, ale nikdy nezapomněli, že pan Třešňák byl v roce 1983 jedním z iniciátorů obnovení činnosti vilémovských leteckých modelářů. Je tedy i jeho velkou zásluhou, že během té spousty let si v naší dílně zkusilo letecké modelářství několik desítek chlapců a děvčat z Vilémova a okolí. Tak je to zapsáno do naší kroniky a tak to i zůstane navždy v naší paměti.

Děkujeme.

za LMK Vilémov Zdeněk Hykš

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Zdeněk Hykš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *